Yurtdışı Tatil Rotaları

İş hayatınızdaki yoğun tempoya ara vererek yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmanın en güzel tarafı bu tatilinizi planladığınız zamandır. Hatta seyahatinizi yurtdışında yapmayı planladıysanız seçenekleriniz çok artacaktır. Bizde bu yazımızda seçeneklerin son derece fazla olduğu bu durumda kafanızın karışmasını engellemek için yurt dışında gidebileceğiniz en iyi yerleri listeledik.

Londra

Londra, kültürel ve tarihsel yapısıyla tamamen kendine özgü bir başkenttir. Oxford Street’te alışveriş yapabilir, şehrin son zamanlardaki yükselen yıldızı Shoreditch semtinde bulunan graffitileri görebilir, Hyde Park’ın sahip olduğu içinizi huzurla dolduran bahçesinde oturabilir, Tate Modern ve British Museum’a giderek sanatın her kesimiyle dolu vakit geçirebilirsiniz.

Paris

Fransa’nın başkenti olmasının dışında en tutkulu aşklarının yaşandığı şehri Paris kendi içinde tamamen farklı bir Paris yaşatmaktadır. Paris, her gittiğinizde sizleri hayrete düşürmeyi başaran bir şehirdir. Paris, bir sürü şık binanın, küçük lokanta ve dükkanların, son derece zarif insanların, kafeleriyle ünlü kaldırımların, özel gurmeler tarafından işletilen restoranları ve müzeleri sayesinde her yaştan insanı kendine çeken bir şehirdir.

Barcelona

Barcelona sadece futbol takımından ibaret bir şehir değildir. Barcelona sahip olduğu Akdeniz ikliminin verdiği sıcaklık, sokakların tarihi eserlerle dolu olması, maviliği ile sizleri büyüleyecek olan denizinin verdiği özgürlük hissini bu şehrin her tarafında yaşıyorsunuz. Şehir o kadar hızlı değişmektedir ki her gittiğinizde sanki başka bir şehre gelmiş gibi hissedebilirsiniz.

Edinburgh

Edinburgh, İskoçya’nın gidenleri büyüleyen güzellikteki başkentidir. Edinburgh aynı zamanda gotik tarzdaki mimari yapıları ile Ortaçağ Avrupa’sında geziyormuş gibi hissedeceğiniz bir şehirdir. 600 yıllık bir geçmişe sahip olan başkentin sundukları sadece tarih ve mimari değildir. Sizlerde Edinburgh’a giderek keyifli ve güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Santorini

Ege Denizi kıyısında bulunan Santorini Adası, egenin incisi olarak da bilinmektedir. Adanın mavi kubbelere sahip beyaz kiliseleri insanları büyülemektedir. Ege denizini yukarından izleyen bir şehir olan Santorini Adası, kayalıkların üzerine inşa edilmiş binalardan oluşmaktadır. Bu sayede denizin içinde inşa edilmiş gibi görünen Santorini Adası, romantik sahilleri ve son derece güzel köyleriyle insanları kendisine çekmektedir.

Maldivler

2000’ yakın irili ufaklı adadan meydana gelen Maldivler Dünya üzerinden başka örneği olmayan coğrafyalardan biridir. Sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin çokça tercih ettiği Maldivler, Hint Okyanusunun sunduğu doğal güzellikleri yaşamak için çok iyi bir yerdir.

Phuket

Tayland’da bulunan adalardan belki de en güzeli olan Phuket, kendinizi rüyada gibi hissettirecek bir atmosfere sahiptir. Güneydoğu Asya’nın ekvatoral iklimi, egzotik kültürü ve tropik bitki örtüsünün birleştiği bu şehirde tatil tamamen bambaşka bir anlam kazanmaktadır.

Berlin

Almanya’nın sahip olduğu en önemli şehirlerden biri ve başkenti olan Berlin, kendi sınırları ötesinde bir ahenk ve hoşgörü şehri olarak bilinmektedir. Geçmişinde yaşadığı doğu ve batı ayrılığının üstesinden çok iyi bir şekilde gelen Berlin, farklı düşüncelerin, farklı dinlerin, tarihi binaların ve müzelerin bulunduğu tam bir turistik yerdir. Berlin gitmek isteyenlerin mutlaka kendilerine göre bir şeyler bulabileceği çok zengin bir kültüre sahiptir.

Amsterdam

Küçük bir kasaba olarak 13. Yy’da kurulan Amsterdam, günümüzde bir sarmaşık gibi şehrin dört bir tarafına yayılan su kanalları ile parlamakta olan bir şehirdir. Amsterdam kiremit rengine sahip binaları, siyah renkli çatıları ve bisiklet süren insanlarıyla hem oldukça büyük hem de yaşaması çok kolay olan bir şehirdir.

Yurtdışı Tatil Rotaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön